საზოგადოებრივი
104.5 FM

პრესცენტრი




30 მაისის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

თემა: კორუფცია ზესტაფონის საკრებულოში 

12:00 - თენგიზ ომანიძე - პარტია "თავისუფალი საქართველო"; გივი თუთბერიძე - პარტია "თავისუფალი საქართველო", ზესტაფონის ორგანიზაციის ხელმძღვანელი. 

თემა: სექსუალური აღზრდა სკოლებში 

სკოლებში ახლადშემოსული საგნის- ,,მე და საზოგადოების" საფრთხეების შემცველი საკითხების შესახებ

12:30 - გეგა ხვედელიძე - პოლიტიკური გაერთიანება "ქართული იდეა".

გიორგი კბილცეცხლაშვილი-პოლიტიკური გაერთიანება „ ქართული იდეა“ ახალგაზრდული ორგნიზაციის ლიდერი. 

თემა: თვითმმართველი ქალაქები 

13:00 - ინგა პაპუაშვილი - "პროგრესულ-დემოკრატიული მოძრაობა", იურისტი, პოლიტიკური მდივანი;  ნანა ხომასურიძე - "პროგრესულ-დემოკრატიული პარტია", აღმასრულებელი მდივანი.

13:30 - ალექსანდრე კობაიძე - “ხალხის პარტია“. თავმჯდომარე

25 მაისის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

თემა: რეგიონები და კორუფცია

12:00 - ალექსანდრე კობაიძე - "ხალხის პარტიის" თავმჯდომარე.

 თემა: ცვლილებები საარჩევნო კოდექსში

12:30 - თამაზ გაბისონიამოძრაობა "არა პარტიულ არჩევნებს" 

თემა: რეგიონები და კორუფცია

13:30 - სოფო მუზაშვილი - პოლიტიკური გაერთიანება "ახალი საქართველოს" წევრი. 

23 მაისის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

თემა: საგადასახადო კოდექსი

12:00 - ალექსანდრე კობაიძე - "ხალხის პარტია"

თემა: ეთნიკური უმცირესობები

13:00 - ნანა ხომასურიძე - "პროგრესულ-დემოკრატიული პარტია"; არმენ სარქისიანი - ეთნიკური უმცირესობის ორგანიზაციის ხელმძღვანელი, "პროგრესულ -დემოკრატიული" პარტია

22 მაისის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

თემა: სასამართლო სისტემაში არსებული პრობლემები.

12:30 - ირაკლი ღლონტი - პარტია "რეფორმატორების" ლიდერი.

13:00 - ნანა მაისურაძე - ადვოკატი, "პროგრესულ-დემოკრატიული პარტიის" მონიტორინგის სამსახურის ხელმძღვანელი.

13:30 - გიორგი ლაღიძე - პარტია "მომავალი საქართველოს" ლიდერი.

14:00 - ელზა ჯმუხაძე - ადვოკატი.

14:30 - ლელა გულედანი - "დევნილთა პარტიის" თავმჯდომარე.

18 მაისის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

NDI-ის კვლევის შედეგები 

12:00 - „საქართველო-კავკასიის სტრატეგიული კვლევითი ცენტრი“

თეიმურაზ თუმანიშვილი - მაგისტრი, საქართველო-კავკასიის სტრატეგიული კვლევის ინსტიტუტის პრორექტორი, Indrastra Global-ის მენტორი. ექსპერტი უსაფრთხოებისა და სტრატეგიული დაგეგმარების დარგში.

ირაკლი ტორონჯაძე - პირველი კლასის სახელმწიფო მრჩეველი,  საქართველო-კავკასიის სტრატეგიული კვლევისინსტიტუტის ევრაზიის სექტორის ხელმძღვანელი;

გელა ვასაძე - პოლიტოლოგი, საქართველო-კავკასიის სტრატეგიული კვლევის ინსტიტუტის ექსპერტი საერთაშორისო საკითხებში.   

 13:00 - გიორგი ლაღიძე „პარტია მომავალი საქართველო“-ს ლიდერი. 

 14:00 - ალექსანდრე კობაიძე -“ხალხის პარტია“

17 მაისის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

თემა. რეგიონები და ადგილობრივი არჩევნები. 

13:00 - ნანა ხომასურიძე -„პროგრესულ -დემოკრატიული“ პარტია-აღმასრულებელი მდივანი

მაია ფირცხალავა-„პროგრესულ -დემოკრატიული“ პარტია-რეგიონალური სამსახურის უფროსი

15 მაისის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

თემა: საკონსტიტუციო ცვლილებები - მიწის გასხვისების კანონი

12:00 - "საქართველო-კავკასიის სტრატეგიული კვლევითი ცენტრი"

თეიმურაზ თუმანიშვილი - მაგისტრი, საქართველო-კავკასიის სტრატეგიული კვლევის ინსტიტუტის პრორექტორი, Indrastra Global-ის მენტორი. ექსპერტი უსაფრთხოებისა და სტრატეგიული დაგეგმარების დარგში.

 

ირაკლი ტორონჯაძე - პირველი კლასის სახელმწიფო მრჩეველი,  საქართველო-კავკასიის სტრატეგიული კვლევის ინსტიტუტის ევრაზიის სექტორის ხელმძღვანელი;

 

გელა ვასაძე - პოლიტოლოგისაქართველო-კავკასიის სტრატეგიული კვლევის ინსტიტუტის ექსპერტი საერთაშორისო საკითხებში.   

 

13:00 - მამუკა გიორგაძე - "სახალხო პარტიის" თავმჯდომარე

 

13:30 - ვაჟა ადამია - "მერაბ კოსტავას საზოგადოების" თავმჯდომარე

 

14:00 - გიორგი ლაღიძე - პარტია "მომავალი საქართველოს" ლიდერი


11 მაისის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

თემა: მიწების გასხვისების საკითხები

13:00 - ბაკურ გულუა - "კონსტიტუციური დაცვის ლიგის" თავმჯდომარე

14:00 - ანი კეკენაძე - "ხალხის პარტიის" წევრი

8 მაისის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

თემა: ცვლილებები საარჩევნო კანონში

13:00 - ვლადიმერ ბოჟაძე - "სამოქალაქო საზოგადოებისა და დემოკრატიის განვითარების ცენტრის" დირექტორი.

თემა: მიწების გასხვისება და მოქალაქეობის მიღების საკითხები  

14:00 - პოლიტიკური გაერთიანება "ქართული იდეა" - თორნიკე კივილაძე, გეგა ხვედელიძე.

5 მაისის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

თემა: მარტვილის გაზიფიცირების და მოსახლეობის სოციალური პრობლემების შესახებ აქციების დაანონსება. 

12:00 - "ლეიბორისტული პარტიის" ახალგაზრდული ორგანიზაციის თავმჯდომარე - მიხეილ ქუმსიშვილი;  ზაზა კორთხონჯია - "ლეიბორისტული პარტიის" მარტვილის ახალგაზრდული ორგანიზაციის ხელძღვანელი. 

 თემა: ზუგდიდის თვითმმართველობაში არსებული ტოტალური ნარკომანია. 

12:30 -  თენგიზ ჯგუშია - პარტია "თავისუფალი საქართველოს"  აღმასრულებელი მდივანი. 

 თემა: ვითარება სასამართლო სისტემაში. 

13:00 - პარტია "რეფორმატორების" გენერალური მდივანი - ზვიად გობეჯიშვილი.

13:30 - გრიგოლ გაგნიძე - "ადვოკატთა საერთაშორისო ობსერვატორიის" თავმჯდომარე. 

 თემა: მიმართვა საქართველოს პრეზიდენტს  კონსტიტუციის ცვლილებებსა და მედიაში არსებულ პრობლემებთან დაკავშირებით. 

14:00 - ალექსანდრე კობაიძე - "ხალხის პარტიის" თავმჯდომარე. 

2 მაისის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

თემა: საკონსტიტუციო ცვლილებები - პრეზიდენტის არჩევის წესი

11:30 - ვლადიმერ ბოჟაძე"სამოქალაქო საზოგადოებისა და დემოკრატიის განვითარების ცენტრის" დირექტორი

12:30 - ლაშა ჩხარტიშვილი - "დემოკრატიის ინსტიტუტის" ხელმძღვანელი

13:00 - ვაჟა ადამია - "მერაბ კოსტავას საზოგადოების" თავმჯდომარე

პირველი მაისის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

თემა: საკონსტიტუციო ცვლილებები - პრეზიდენტის არჩევის წესი

12:00 - ალექსანდრე კობაიძე - "ხალხის პარტიის" თავმჯდომარე

12:30 - ბაკურ გულუა - "კონსტიტუციური დაცვის ლიგის" თავმჯდომარე

13:00 - ლელა გულედანი - "დევნილთა პარტიის" თავმჯდომარე

14:00 - ნიკოლოზ მჟავანაძე - "უფლებადამცველთა გაერთიანების" თავმჯდომარე 

28 აპრილის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

თემა: კონსტიტუციის ახალი რედაქცია და გამოწვევები.

12:00 - ირაკლი ღლონტიპოლიტიკური გაერთიანება "რეფორმატორების" თავმჯდომარე; ზვიად გობეჯიშვილიპოლიტიკური გაერთიანება "რეფორმტორების" გენერალური მდივანი;

13:00 - პოლიტიკური გაერთიანება "ქართული იდეის" ახალგაზრდული ორგანიზაციის ლიდერები: თორნიკე კივილაძე, გეგა ხვედელაძე, გიორგი კბილცეცხლაშვილი;

13:30 - ლაშა ჩხარტიშვილი - "დემოკრატიის ინსტიტუტის" ხელმძღვანელი;

13:45 - ბაკურ გულუა - "კონსტიტუციური დაცვის ლიგის" თავმჯდომარე;

26 აპრილის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

თემა: საკოსტიტუციო ცვლილებები

 13:00 - არჩილ ბენიძე - პარტია „მემარცხენე ალიანსი“-ს აღმასრულებელი მდივანი.

25 აპრილის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

თემა: საკონსტიტუციო ცვლილებები

12:00 - ლაშა სტურუა - "პროგრესულ-დემოკრატიული პარტიის" თავმჯდომარე

12:30 - ხათუნა მაჭავარიანი - "ქალთა პარტიის" თავმჯდომარე

13:00 - გიორგი ლაღიძე - პარტია "მომავალი საქართველოს" თავმჯდომარე

თემა: მიმდინარე პოლიტიკური მოვლენები

14:30 - ვაჟა ოთარაშვილი - "პატრიოტთა ალიანსის" პოლიტიკური მდივანი

12 აპრილის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

თემა. ქალების აქტივობა პოლიტიკაში

12:00 ნათია ქევხიშვილი - არასამთავრობო ორგანიზაცია „ქალები სამართლიანობისთვის“ თავმჯდომარე.

ნანა ნანობაშვილი - სტრუქტურული ერთეულის „ქალთა სახლი ვაქირში“- ხელმძღვანელი. 

11 აპრილის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

თემა: ქალები ქართულ პოლიტიკაში

13:00 - თამთა შამათავასამოქალაქო პლატფორმა "ახალი საქრთველოს" სათათბიროს წევრი; ანა კობახიძე - სამოქალაქო პლატფორმა "ახალი საქართველოს" წევრი.

13:30 - ნინო მეტრეველი - "საქართველოს ლეიბორისტული პარტიის ქალთა ორგანიზაციის" თავმჯდომარე; ნათია შარაშენიძე - "ქალთა ორგანიზაციის" წევრი. 

6 აპრილის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

თემა. ქალები ქართულ პოლიტიკაში

11:30 - იოსებ შატბერაშვილი - პარტია „ მემარცხენე ალიანსი“-ს ლიდერი

12:00 - ხათუნა მაჭავარიანი - „ქალთა პარტია“-თავმჯდომარე

12:15 - გულიკო ზუმბაძე - თბილისის მუნიციპალიტეტის ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომისიის თავმჯდომარე. 

13:00 - თამთა შამათავა-სამოქალაქო პლატფორმა „ახალი საქართველო-ს“ სათათბიროს წევრი. 

ანა კობახიძე-სამოქალაქო პლატფორმა „ახალი საქართველო-ს“ წევრი. 

13:15 - დიმიტრი ბიძინაშვილი - არასამთავრობო ორგნიზაცია“ მედიატორი-ს“ თავმჯდომარის მოადგილე. 

14:00 - ინგა პაპუაშვილი -„პროგრესულ-დემოკრატიული“ პარტიის პოლიტიკური მდივანი;

ხათუნა ვაჭრიძე -„პროგრესულ-დემოკრატიული“ პარტიის იურდიული სამსახურის უფროსი. 

4 აპრილის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

თემა. გარე ვაჭრობა და მასთან დაკავშირებული პრობლემები.

13:00 - გიორგი ლაღიძე - პარტია „მომავალი საქართველო"

13:30 - ნიკოლოზ მჟავანაზე -„უფლებადამცველთა გაერთიანება“-ს თავმჯდომარე. 

14:00 - ნანა ხომასურიძე -„პროგრესულ-დემოკრატიული“ მოძრაობის აღმასრულებელი მდივანი. 

14:30 - ლაშა ჩხარტიშვილი -„დემოკრატიული ინსტიტუტი“-ს ხემძღვანელი. 

3 აპრილის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

თემა: საქართველოს უსაფრთხოების საკითხები და მდგომარეობა კონფიქტის ზონებში.

12:00 - ირაკლი ტორონჯაძეპირველი კლასის სახელმწიფო მრჩეველი, საქართველო-კავკასიის სტარტეგიული კვლევების ინსტიტუტის ევრაზიის სექტორის ხელმძღვანელი. მერაბ სურგულაძე - "საქართველო-კავკასიის სტრატეგიული კვლევითი ცენტრი", ანალიტიკოსი სამხედრო დარგში. ირაკლი ბარამიძე - "საქართველო-კავკასიის სტრატეგიული კვლევითი ცენტრი" ექსპერტი ენერგეტიკის უსაფრთხოების საკითხებში.

13:00 -  სამოქალაქო პლატფორმა "ახალი საქრთველო" - ნანა ტოხვაძე;

14:00 - ლელა გულედანი - "დევნილთა პატიის" თავმჯდომარე. პაატა ეხვაია - "დევნილთა პარტია", მთავარი კომიტეტის წევრი. 

31 მარტის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

თემა: 31 მარტის რეფერენდუმი

12:00 - პარტია "თავისუფლება-ზვიად გამსახურდიას გზა". კონსტანტინე გამსახურდია - თავმჯდომარე; მალხაზ გორგასლიძე - აღმასრულებელი მდივანი.

თემა: „აფხაზეთის მთავრობის მფარველები ქართული ოცნებიდან“.

12:30 - ზურაბ მამუკელაშვილი - "საქართველოს კომუნიკაციების კავშირის" წევრი.

თემა: გარე ვაჭრობის პრობლემები. 

14:00 - ლელა გულედანი - "დევნილთა პარტიის" თავმჯდომარე.

21 მარტის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

თემა: დევნილები და გარემოვაჭრეები.

13:00 - მარინა ჩაჩუა - "პროგრესულ-დემოკრატიული მოძრაობის" წევრი; რუსუდან ხუბუტია - "პროგრესულ-დემოკრატიული მოძრაობის" წევრი.

13:30 - ლელა გულედანი - "დევნილთა პარტიის" თავმჯდომარე.

14:00 - გიორგი ლაღიძე - პარტია "მომავალი საქართველოს" თავმჯდომარე; იოსებ კორკელია - პარტია "მომავალი საქართველოს" იურისტი.

16 მარტის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

თემა: სოციალურ-ეკონომიკური მდგომარეობა საქართველოში. 

12:30 - მალხაზ გორგასლიძე - "თავისუფლება - ზვიად გამსახურდიას გზის" აღმასრულებელი მდივანი;

13:00 - იოსებ შატბერაშვილი - "მემარცხენე ალიანსის" გენერალური მდივანი;

13:15 - კასან მამედოვი - "პროგრესულ-დემოკრატიული მოძრაობის" კახეთის რეგიონალური ორგანიზაციის წარმომადგენელი;

13:30 - იოსებ ბორცვაძე - პარტია "ახალი მემარჯვენეების" გენერალური მდივანი.

14:00 - ნინო ყურაშვილი - სამოქალაქო პლატფორმა "ახალი საქართველოს" წევრი. 

14 მარტის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

თემა: უკანონო მშენებლობები.

 13:00 - ლევან პაპაშვილი - ინჟინერი, "პროგრესულ-დემოკრატიული

მოძრაობის" წევრი.

13:30 - ლაშა ჩხარტიშვილი - "დემოკრატიის ინსტიტუტის" ხელმძღვანელი.

თემა. უკანონო მშენებლობები.

14:00 - გიორგი ლაღიძეპარტია "მომავალი საქართველოს" თავმჯდომარე.

14:30 - დიმიტრი ბიძინაშვილი - მონიტორინგის ცენტრ "მედიატორის" თავმჯდომარე. 

10 მარტის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

თემა: სახელმწიფო საკონსტიტუციო კომისიაში "უფლებადამცველთა გაერთიანების" მიერ  საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილების შეტანის შესახებ წინადადების  შეტანა არჩევნების სავალდებულობასთან დაკავშირებით.

13:00 - "უფლებადამცველთა გაერთიანების" თავმჯდომარე - ნიკოლოზ მჟავანაძე; სამართლის ექსპერტი - ლელია არხოშაშვილი.


7 მარტის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

თემა - ვიზალიბერალიზაცია საქართველოში

13:00 - პარტია "მომავალი საქართველოს" თავმჯდომარე - გიორგი ლაღიძე.

თემა - "რუსთავი-2" და რეკომენდაცია ხელისუფლებას

13:30 - გრიგოლ გაგნიძე - უფლებადამცველი.

თემა - ვიზალიბერალიზაცია საქართველოში

14:00 - გიგი მაღლაკელიძე - "საქართველოს  პატრიოტთა ალიანსის" პოლიტსაბჭოს წევრი.

14:30 - ნინო ყურაშვილი - "სამოქალაქო პლატფორმა-ახალი საქართველოს" წევრი. 

6 მარტის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

თემა. ვიზალიბერალიზაციის მნიშვნელობა საქართველოსთვის. 

12:00 - ლაშა სტურუა - "პროგრესულ-დემოკრატიული მოძრაობის" თავმჯდომარე - იურისტი.

13:00 - პოლიტიკური მოძრაობა "თავისუფლება-ზვიად გამსახურდიას გზა". მალხაზ გორგასლიძე - პოლიტიკური მდივანი. 

14:30 - "სამოქალაქო საზოგადოების და დემოკრატიის განვითარების ცენტრი". ვლადიმერ ბოჟაძე - დირექტორი.

2 მარტის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

თემა. აფხაზეთის რკინიგზის გახსნის საკითხი.

12:00 - „საქართველო-კავკასიის სტრატეგიული კვლევითი ცენტრი“

მერაბ სურგულაძე-ანალიტიკოსი სამხედრო დარგში.

სიმონ კოპაძე-ექსპერტი კონფლიქტებისა და კონტრ-ტერორიზმის საკითხებში.

13:00 - ლაშა სტურუა - „ პროგრესულ-დემოკრატიული მოძრაობის“ თავმჯდომარე-იურისტი.

13:30 - პოლიტიკური მოძრაობა “ თავისუფლება-ზვიად გამსახურდიას გზა-ს“ თავმჯდომარე კონსტანტინე გამსახურდია.

თემა: "მოსმენების" კანონი და აფხაზეთის რკინიგზის საკითხი.

14:00 - პარტია „მემარცხენე ალიანსი“. პაატა ჯიბლაძე - პოლიტიკური მდივანი. 

პირველი მარტის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

13:00 - ქეთევან უგრეხელიძე -“პროგრესულ-დემოკრატიული მოძრაობის ქალთა ორგანიზაციის თავმჯდომარე. 

თემა. უნარშეზღუდული ადამიანები და მათი პრობლემები. 

14:00 - „ქალთა პარტია“- ხათუნა მაჭავარიანი "ქალთა პარტიის" თავმჯდომარე"პროგრესულ-დემოკრატიული მოძრაობის" პოლიტიკური მდივანი ინგა პაპუაშვილი.

თემა. 3 მარტს რამდენიმე პარტიის მიერ აბორტის საწინააღმდეგო ერთობლივი აქციის ჩატარების შესახებ.

28 თებერვლის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

12:00 - "საქართველოს ყრუთა კავშირი" - ნუნუ ხოზიშვილი; ცირა ჯავახიშვილი; 

თემა: მოსმენების კანონი.

13:00 - "პროგრესულ-დემოკრატიული პარტია"; ზაზა მჟავია - იურისტი.

27 თებერვლის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

თემა: მოსმენების კანონი 

13:00 - სამოქალაქო პლატფორმა - "ახალი საქართველო". მარიამ ქელბაქიანი - "ახალი საქართველოს" წევრი.

13:30 - "საქართველო-კავკასიის სტრატეგიული კვლევითი ცენტრი".

სიმონ კოპაძე - ექსპერტი კონფლიქტებისა და კონტრ-ტერორიზმის საკითხებში;

ირაკლი ტორონჯაძე - სექტორის ხელმძღვანელი; მერაბ სურგულაძე - ანალიტიკოსი სამხედრო დარგში. 

14:00 - ელზა ჯმუხაძე - ადვოკატი. 

24 თებერვლის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

თემა. მოსმენების კანონი. 

13:00 - „პროგრესულ-დემოკრატიული“პარტია

ხათუნა ვაჭრიძე-იურისტი

ზაზა მჟავია-იურისტი. 

13:30 - „მემარცხენე ალიანსი“-ს აღმასრულებელი მდივანი -არჩილ ბენიძე.

23 თებერვლის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

თემა: საკონსტიტუციო ცვლილებები ოკუპირებულ ტერიტორიებთან დაკავშირებით. 

12:30.- პარტია“ თავისუფალი საქართველო“ - თენგიზ ჯგუშია.- ლიდერი.

თემა. სოციალური კრიზისი. 

13:00 - ლელა გულედანი - “დევნილთა პარტია“-თავმჯდომარე. 

13:30 - შოთა მალაშხია -„ქრისტიან-კონსერვატიული“ პარტიის თავმჯდომარე. 

14:00 - პაატა მანჯგალაძე - სამოქალაქო პლატფორმა-„ახალი საქართველოს“ წევრი. 

22 თებერვლის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

თემა: სემეკი გაზის კომპანიების სატარიფო განაცხადების გადახედვას იწყებს, გაზის ტარიფის ზაფხულში სავარაუდო გაზრდის საკითხი. 

 12:30 - პაატა ჯიბლაძე პარტია-„მემარცხენე ალიანსი“-ს პოლიტიკური მდივანი.

13:00 - გიორგი ლაღიძე - პარტია ,,მომავალი საქართველოს" თავმჯდომარე.

13:30 - პოლიტიკური გაერთიანება “ახალი საქართველო“-გიორგი ხაბურზანია - წევრი. 

სოფო მუზაშვილი - მონიტორინგის ცენტრი „მედიატორი“-ს წევრი. 

14 თებერვლის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

თემა: საქართველოს საზოგადოებრივი მაუწყებლის რეფორმა.

13:00 - დემურ გიორხელიძე - ექსპერტი;

13:30 - ბაჩუკი ქარდავა - "ეროვნულ-დემოკრატიული" პარტიის თავმჯდომარე;

14:00 - გოჩა ჯოჯუა - "ახალი ქრისტიან-დემოკრატების" ლიდერი; 

13 თებერვლის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

თემა: საქართველოს საზოგადოებრივი მაუწყებლის რეფორმა

12:00 - ელზა ჯმუხაძე - ადვოკატი. 

12:30 - ანი მიროტაძე - "ეროვნული ფორუმის" პოლიტსაბჭოს წევრი. 

13:00 - შოთა მალაშხია - "ქრისტიან-კონსერვატიული" პარტიის თავმჯდომარე. 

14:00 - მანანა ნაჭყებია - პარტია "ახალი მემარჯვენეების" პოლიტიკური მდივანი.

14:30 - მალხაზ გორგასლიძე - პ/გ "თავისუფლება-ზვიად გამსახურდიას გზა" - აღმასრულებელი მდივანი. 

10 თებერვლის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

თემა: საქართველოს საზოგადოებრივი მაუწყებლის რეფორმა.

12:00 - კახა კუკავა - პარტია "თავისუფალი საქართველოს" ლიდერი.

12:30 - გიორგი ლაღიძე პარტია "მომავალი საქართველოს" ლიდერი.  

13:00 - ინგა პაპუაშვილი "პროგრესულ-დემოკრატიული პარტიის" პოლიტიკური მდივანი. 

9 თებერვლის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

თემა: საქართველოს საზოგადოებრივი მაუწყებლის რეფორმა. 

13:00 - სოსო შატბერაშვილი - პარტია "მემარცხენე ალიანსის" გენერალური მდივანი. 

13:30 - ნინო დანელია - მედია მკვლევარი. 

14:00 - "ქალთა პარტია - სამართლიანობისა და თანასწორობისათვის". ხათუნა მაჭავარიანი - თავმჯდომარე.

14:30 - თეონა ჭალიძე - "ახალი საქართველოს" ერთ-ერთი დამფუძნებელი; დიმიტრი ბიძინაშვილი - არასამთავრობო ორგანიზაცია "მედიატორის" თავმჯდომარის მოადგილე.

8 თებერვლის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

თემა: საქართველოს საზოგადოებრივი მაუწყებლის რეფორმა

12:00 - თეიმურაზ თუმანიშვილი - მაგისტრი, საქართველო-კავკასიის სტრატეგიული კვლევის ინსტიტუტის პრორექტორი, Indrastra Global-ის მენტორი. ექსპერტი უსაფრთხოებისა და სტრატეგიული დაგეგმარების დარგში.

გელა ვასაძე - პოლიტოლოგი, საქართველო-კავკასიის სტრატეგიული კვლევის ინსტიტუტის ექსპერტი საერთაშორისო საკითხებში. სიმონ კოპაძე - "საქართველო-კავკასიის სტრატეგიული კვლევის ინსტიტუტის პრორექტორი, ექსპერტი კონფლიქტებისა და კონტრ-ტერორიზმის საკითხებში;

13:00 - "ევროპელი დემოკრატები". პაატა დავითაია - თავმჯდომარე.

13:30 - "საქართველოს ტრადიციონალისტთა კავშირი". ასლან ფაღავა და ნიკოლოზ სანებლიძე - "ქართველ ტრადიციონალისტთა კავშირის" წევრები.

პირველი თებერვლის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

12:00 - პარტია "სოციალ-დემოკრატები საქართველოს განვითარებისთვის";

თავმჯდომარე -  გია ჟორჟოლიანი. პარტიის გენერალური მდივანი - ბექა ნაცვლიშვილი;  პარტიის წევრი - კობა ნარჩემაშვილი

თემა: პარტია "სოციალ-დემოკრატების" საკონსტიტუციო ინიციატივები. 

13:30 - ბესიკ ადამია - მოქალაქე;

თემა: უცხოური წარწერების ჩანაცვლება ქართული წარწერებით. 

31 იანვრის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

13:00 - არასამთავრობო ორგანიზაცია "უხუცესთა საბჭო". ზაურ შიხაშვილი - თავმჯდომარე; ოთარ მჭედლიშვილი - წევრი.

თემა: საბჭოსთან არსებული საინიციატივო ჯგუფის შექმნა, პენსიონერთა და უმუშევართა კავშირის გაერთიანება. მათი სამომავლო გეგმები და ინიციატივები.

14:00 - "ქალთა პარტია-სამართლიანობისა და თანასწორობისათვის". ხათუნა მაჭავარიანი - პარტიის თავმჯდომარე. 

27 იანვრის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

12:00 - "დევნილთა პარტია". ლელა გულედანი - თავმჯდომარე.

თემა: დევნილთა პრობლემები.

12:30 - არასამთავრობო ორგანიზაცია "ქართულ-აფხაზური შერეული ოჯახები".

რეზო ბენდელიანი - ორგანიზაციის თავმჯდომარე.

თემა: შერეული ოჯახების როლი და მნიშვნელობა კონფლიქტის მოგვარების ხელშეწყობის საქმეში. 

26 იანვრის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

12:00 - "მემარცხენე ალიანსი" - არჩილ ბენიძე - პარტიის წევრი.

თემა: "მემარცხენე ალიანსი" საკონსტიტუციო კომისიაში, კონსტიტუციაში  ცვლილებების პაკეტის წარდგენა.

14:00 - პოლიტიკური გაერთიანება - "საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი". "პატრიოტთა ალიანსის" სამდივნოს წევრი ვაჟა ოთარაშვილი. 

თემა: პრობლემური საკითხები განათლების სფეროში. 

18 იანვრის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

13:00 - სოსო შატბერაშვილი -„მემარცხენე ალიანსის“ - გენერალური მდივანი. 

თემა: ქვეყანაში მიმდინარე პოლიტიკური მოვლენების ანალიზი. 

14:00 - ლაშა სტურუა - “ პროგრესულ -დემოკრატიული“ პარტიის თავმჯდომარე. ადვოკატი. 

ზაზა მჟავია-იურისტი, ადვოკატი. 

თემა: ონ-ლაინ სესხები და მთავრობის ლარიზაციის პროგრამა. 

17 იანვრის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

12:30 - მანანა ნაჭყებია - პარტია „ ახალი მემერჯვენეები“-ს პოლიტიკური მდივნი. 

თემა. NDI კვლევის შედეგები. 

13:00 - თეონა ჭალიძე - "სამოქალაქო პლატფორმა -ახალი საქართველოს" წევრი. 

თემა. NDI კვლევის შედეგები

14:00 - არასამთავრობო ორგანიზაცია ეროვნულ -სოცილიატური მოძრაობა  „საქართველოს ეროვნული ერთობა“ . 

გიორგი ჭელიძე-არასამთავრობო ორგანიზაცია ეროვნულ -სოცილიატური მოძრაობა  „საქართველოს ეროვნული ერთობა“- ხელძღვანელი. 

თემურ ვერულიძე-არასამთავრობო ორგანიზაცია ეროვნულ -სოცილიატური მოძრაობა  „საქართველოს ეროვნული ერთობა“-წევრი

ბადრი ბიბილაშვილი-არასამთავრობო ორგანიზაცია“ ეროვნულ -სოცილიატური მოძრაობა  „საქართველოს ეროვნული ერთობა“-წევრი. 

თემა. პროექტის პრეზენტაცია. 

13 იანვრის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

13:00 - დავით ლურსმანაშვილი - რუსთავი-თბილისის სამარშუტო ხაზის მძღოლი.

14:00 - "ქართველ ტრადიციონისტთა კავშირი"; აკაკი ასათიანი - თავმჯდომარე, ასლან ფაღავა - რეგიონალური მდივანი. 

12 იანვრის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

13:00"სამოქალაქო პლატფორმა - ახალი საქართველო"  თამთა შამათავა.

თემა: განათლების საკითხები.

14:00"საქართველოს ქალთა პარტია - სამართლიანობისა და თანასწორობისათვის"ხათუნა მაავარიანი - პარტიის თავმჯდომარე.

თემა: ქვეყანაში მიმდინარე პოლიტიკური საკითხები. 

11 იანვრის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

13:00 - თეიმურაზ თუმანიშვილი-მაგისტრი, საქართველოს -კავკასიის სტრატეგიული კვლევის ინსტიტუტის პრორექტორი, Indrastra Global-ის მენთორი. ექსპერტი უსაფრთხოების და სტრატეგიული დაგეგმარების დარგში.

გელა ვასაძე - პოლიტოლოგი,  საქართველო-კავკასიის სტრატეგიული კვლევის ინსტიტუტის ექსპერტი საერთაშორისო საკითხებში.   

ირაკლი ტორონჯაძე - პირველი კლასის სახელმწიფო მრჩეველი, საქართველო-კავკასიის სტრატეგიული კვლევის ინსტიტუტის ევრაზიის სექტორის ხელმძღვანელი;

სიმონ კოპაძე - საქართველო-კავკასიის სტრატეგიული კვლევის ინსტიტუტის პრორექტორი, ექსპერტი კონფლიქტებისა და   კონტრ-ტერორიზმის საკითხებში;

თემა: საქართველოს შესაძლო საგარეო-პოლიტიკური რისკები 2017 წელს. 

13:30 - მოქალაქე კობა გელაშვილი

თემა: მცირე  ბიზნესის დევნა.

14:00 - პარტია „ევროპელი დემოკრატები. პაატა დავითაია

თემა: თემა: საქართველოს საგარეო რისკფაქტორები და შეცვლილი რეალობა , ვანდალიზმის ფაქტები-კონფლიქტის ზონებში.

19 დეკემბრის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

15:00 - დოდო შონავა - ახალი და მიმდინარე ამბების ბლოკის საზოგადოებრივ-პოლიტიკური მიმართულების მთავარი პროდიუსერი, პროფესიული კავშირის თავმჯდომარე;

გიორგი ჩართოლანი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის არქივის ხელმძღვანელი, პროფესიული კავშირის გამგეობის წევრი.

თემა: კანონში "მაუწყებლობის შესახებ" ცვლილებების შესახებ საქართველოს პარლამენტში წერილობითი განცხადების შეტანა.

16 დეკემბრის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

12:00 - გიორგი ლაღიძე - პარტია "მომავალი საქართველოს" ლიდერი.

13:00 - ხათუნა იარდალაშვილი - "პროგრესულ-დემოკრატიული" პარტიის წევრი;

მარინა ლათიბაშვილი - ჟურნალისტი;

თემა: კოოპერატიული ბინათმშენებლობები და უსახლკაროა პრობლემები.

15 დეკემბრის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

13:00 - აკაკი ასათიანი - "ტრადიციონალთა კავშირის" თავმჯდომარე;

ასლან ფაღავა - "ტრადიციონალთა კავშირის" პოლიტსაბჭოს წევრი;

თემა: ქვეყანაში მიმდინარე ეკონომიკური პროცესები.

12:30 - ელზა ჯმუხაძე - ადვოკატი;

თემა: მთავრობის 4 პუნქტიანი გეგმის შეფასება და აქციზებთან დაკავშირებული მაქინაციები.

14 დეკემბრის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

12:00 - თეიმურაზ თუმანიშვილი - მაგისტრი, საქართველო-კავკასიის სტრატეგიული კვლევის ინსტიტუტის პრორექტორი, Indrastra Global-ის მენტორი. ექსპერტი უსაფრთხოებისა და სტრატეგიული დაგეგმარების დარგში.

ირაკლი ტორონჯაძე - პირველი კლასის სახელმწიფო მრჩეველი,  საქართველო-კავკასიის სტრატეგიული კვლევის ინსტიტუტის ევრაზიის სექტორის ხელმძღვანელი;

გელა ვასაძე - პოლიტოლოგისაქართველო-კავკასიის სტრატეგიული კვლევის ინსტიტუტის ექსპერტი საერთაშორისო საკითხებში.   

"ტრამპის ახალი ადმინისტრაცია: გენერლები და მილიარდერები - საქართველოსათვის..."

13:00 - ნანა ტოხვაძე - პარტია "ახალი საქრთველოს" წევრი.

თემა: აშშ და თავდაცვა. 

14:00 - გელა ხუციშვილი, პოლკოვნიკი.

14:30 - დავით თევზაძე, თავდაცვის ყოფილი მინისტრი.

13 დეკემბრის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

12:00 - პროგრესულ-დემოკრატიული პარტიის პოლიტიკური მდივანი ინგა პაპუაშვილი. 

თემა-საკონსტიტუციო კომისიის ჩამოყალიბებასთან დაკავშირებით) და გიორგი ხაჩიძე-პროგრესულ-დემოკრატიული მოძრაობის სარევიზიო კომისიის თავმჯდომარე (თემა-ახალი ბიუჯეტი.

 12:30 - “ახალგაზრდა თაობა“. რუსთავის სტუდენტთა ასოციაცია. 

 ჯუბა მგელაძე; გურამ ლაცაბიძე; ანა სანაია; თამარ მეტრეველი.

ახალგაზრდები გააპროტესტებენ „თბილისი-რუსთავი“-ს სამარშრუტო ხაზის მგზავრობის საფასურის მომატებას. ისინი ასევე ითხოვენ სტუდენტური ტარიფის შემოღებას, რადგანაც დღეს ისედაც მძიმე ეკონომიკური ვითარებაა ქვეყანაში, ლარი არის გაუფასურებული, და სტუდენტებისათვის, მათი ოჯახებისათვის მძიმედ აწვება ეს პრობლემა. მოგეხსენებათ, რუსთავიდან თბილისში 5000-ზე მეტი ახალგაზრდა დადის უმაღლესი განათლების მისაღებად. შესაბამისად, ახალგაზრდები ვთვლით, რომ უნდა არსებობდეს სტუდენტური ტარიფი, რითაც ხელი შეგვეწყობა უმაღლესი განათლების მისაღებად. 

13:00 - ანა კობახიძე - პარტია „ახალი საქართველო-ს“ წევრი. თემა“ საკონსტიტუციო ცვლილებები და ახალი ბიუჯეტი.

 14:00 -  გოჩა თევდორაძე -„პატრიოტთა ალიანსი-ის“ პოლიტიკური მდივანი. 

თემა: ბიუჯეტი და  მასთან დაკავშირებული საკითხები. საკონსტიტუციო კომისიის ჩამოყალიბებასთან დაკავშირებით. 

 8 დეკემბრის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი 

12:00 - თეონა ჭალიძე - „სამოქალაქო პლატფორმა-ახალი საქართველოს“ წევრი.

ანზორ ხტიაშვილი - არასამთავრობო ორგანიზაცი „კონსტიტუციის 42-ე მუხლი-ს“იურისტი.

თემა. მერიიდან პოლიტიკური ნიშნით განთავისუფლებული მოქალაქეები. 

12:30 - დიმიტრი ლორთქიფანიძე,,გაერთიანებული დემოკრატიული მოძრაობის" პოლიტსაბჭოს წევრი

თემა.  მერიის ტენდერები და ქალაქის ბიუჯეტი. 

13:00 - ვაჟა ოთარაშვილი - “პატრიოტთა ალიანსის" პოლიტიკური მდივნი. 

თემა.  მერიის ტენდერები და განათლების სისტემაში შექმნილი მდგომარეობა

13:30 - ლეიბორისტული პარტიის"ახალგაზრდული ორგანიზაციია თავმჯდომარე-მიხეილ ქუმსიშვილი

5 დეკემბრის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი 

12:00 - ლაშა სტურუა - „პროგრესულ-დემოკრატიული მოძრაობის“ თავმჯდომარე.

მერაბ ბერაია -„პროგრესულ-დემოკრატიული მოძრაობის“ დევნილთა კომიტეტის თავმჯდომარე. 

თემა. გალის რაიონში მიმდინარე მოვლენები. 

პირველი დეკემბრის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი 

12:00 - ანა კობახიძე სამოქალაქო  პლატფორმა "ახალი საქართველოს" -წარმომადგენელი;

თემა: პარტია "მრეწველების" დაფინანსება - სხვა პარტიები.

12:30 - ლაშა სტურუა - "პროგრესულ-დემოკრატიული მოძრაობის" თავმჯდომარე;

გიორგი ხაჩიძე - "პროგრესულ-დემოკრატიული მოძრაობის" სარევიზიო კომისიის თავმჯდომარე.

მანანა ლათიბაშვილი - "პროგრესულ-დემოკრატიული მოძრაობის" წევრი.

თემა: მთავარობის ახალი ეკონომიური ინიციატივები და პრემიერის 10 პუნქტიანი გეგმა. 

13:00 - ვაჟა ოთარაშვილი - "პატრიოტთა ალიანსის" პოლიტიკური მდივანი. 

30 ნოემბრის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი 

12:00 - თეონა ჭალიძე სამოქალაქო  პლატფორმა "ახალი საქართველოს" -წარმომადგენელი;

თემა - ადგილობრივი თვითმმართველობა/პარტიის სამომავლო გეგმები.

29 ნოემბრის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი 

12:00 - "სამოქალაქო პლატფორმა - ახალი საქართველო", თამთა შამათავა.

თემაგალში მიმდინარე მოვლენები და ოკუპაცია/პარტიის სამომავლო გეგმები.

12:30 - "დევნილთა პარტია". თავმჯდომარე - ლელა გულედანი.

13:00 - პ/გ "თავისუფლება-ზვიად გამსახურდიას გზა".  აღმასრულებელი მდივანი - მალხაზ გორგასლიძე.

28 ნოემბრის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი 

12:00 -  საქართველო-კავკასიის სტრატეგიული კვლევის ინსტიტუტი. GCSSI.

ბრიფინგის თემა: "საქართველო/კავკასიისათვის რეალური რისკები მსოფლიოს დღევანდელი პოლიტიკური მოვლენების ფონზე". 

მონაწილეები: თეიმურაზ თუმანიშვილი - მაგისტრი, საქართველო-კავკასიის სტრატეგიული კვლევის ინსტიტუტის პრორექტორი, IndraStra Global -ის მენთორი, ექსპერტი უსაფრთხოების და სტრატეგიული დაგეგმარების დარგში

სიმონ კოპაძე - მაგისტრი, საქართველო-კავკასიის სტრატეგიული კვლევის ინსტიტუტის პრორექტორი, ექსპერტი კონფლიქტებისა და კონტრტერორიზმის საკითხებში;

ირაკლი ტორონჯაძე - პირველი კლასის სახელმწიფო მრჩეველი,  საქართველო-კავკასიის სტრატეგიული კვლევის ინსტიტუტის ევრაზიის სექტორის ხელმძღვანელი;

გელა ვასაძე - პოლიტოლოგი,  საქართველო-კავკასიის სტრატეგიული კვლევის ინსტიტუტის ექსპერტი საერთაშორისო საკითხებში.  

13:00 - სამოქალაქო  პლატფორმა "ახალი საქართველო"; წარმომადგენელი - ნანა ტოხვაძე

თემა - სამინისტროების ფორმირება. 

4 ნოემბრის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი 

საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრში ჩატარდება ბრიფინგი თემაზე: რამდენად შეესაბამება ქართულ პოლიტიკურ რეალობას ასეთი მრავალრიცხოვანი პარტიული სპექტრი.  

11:30 - „სამოქალაქო პლატფორმა-ახალი საქართველო“ - ნანა ტოხვაძე - პარტიის წევრი.

12:00 - თამაზ გაბისონია. ილიას უნივერსიტეტის პროფესორი. არასამთავრობო ორგანიზაცია „ეთიკური ურთიერთობები“.

12:30 -  ხათუნა მაჭავარიანი. „ქალთა პარტიის“ თავმჯდომარე.

13:00 -  მამუკა გიორგაძე. „სახალხო პარტია“.

13:30 - მალხაზ გორგასლიძე. „პარტია თავისუფლება“-ს აღმასრულებელი მდივანი.

14:00 - გიორგი ლაღიძე. პარტია “ მომავალი საქართველო“-ს თავმჯდომარე

3 ნოემბრის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

13:00 - "პროგრესულ-დემოკრატიული" პარტია. ლაშა სტურუა- "პროგრესულ-დემოკრატიული“ პარტიის თავმჯდომარე. 

13:30 - პარტია “მემარცხენე ალიანსი“. სოსო შატბერაშვილი-  პარტიის გენერალური მდივანი. 

14:00  - ლელა გაფრინდაშვილი. „ლეიბორისტული პარტია". 

პირველი ნოემბრის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

13:00 - პარტია „მემარცხენე ალიანსი“. ელზა ჯმუხაძე - პარტია „მემარცხენე ალიანსის" იურიდიული დეპარტამენტის ხელმძღვანელი. 

25 ოქტომბრის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

12:00 - "პროგრესულ-დემოკრატიული მოძრაობ". ინგა პაპუაშვილი - იურისტი; პოლიტიკური მდივანი. ხათუნა ვაჭრიძე იურისტი

13:00 - "მემარცხენე ალიანსი". ელზა ჯმუხაძე - "მემარცხენე ალიანსის" იურდიული დეპარტამენტის ხელმძღვანელი.

24 ოქტომბრის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

12:00 - “თავისუფალი დემოკრატები“. გიგა მოლაშხია; ხვიჩა გაბიანი; ნუგზარ იოსელიანი; ბესიკ მოლაშხია;  საგანგებო განცხადება.

13:30 - "მემარცხენე ალიანსი". ელზა ჯმუხაძე - "მემარცხენე ალიანსის" იურდიული დეპარტამენტის ხელმძღვანელი.

21 ოქტომბრის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

11:00 - „ეროვნული ფორუმი“. ავთანდილ დავითაძე - „ეროვნული ფორუმის“ პოლიტსაბჭოს წევრი. 
11:30 - „სამოქალაქო პლატფორმა - ახალი საქართველო“. თეონა  ჭალიძე - პარტიის წევრი. 
12:00 - „ქალთა პარტია“. ხათუნა მაჭავარიანი - პარტიის თავმჯდომარე. 

20 ოქტომბრის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

11:00 - პარტია „ახალი საქართველო“. სერგი ჩიხლაძე - პარტია „ახალი საქართველოს“ ერთ-ერთი დამფუძნებელი.

13:00 - პარტია „მემარცხენე ალიანსი“. სოსო შატბერაშვილი - პარტია „მემარცხენე ალიანსის“ გენერალური მდივანი. 

6 ოქტომბრის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

11:00 - საარჩევნო ბლოკი "ჩვენები-სახალხო პარტია" - ნანა ყეინიშვილი.

11:30 - "ქალთა პარტია სამართლიანობისა და თანასწორობისათვის". თავმჯდომარე - ხათუნა მაჭავრიანი.

12:00 - პარტია “მემარცხენე ალიანსი". სოსო შატბერაშვილი - პარტიის გენერალური მდივანი.

12:30 - პარტია "ქართული ოცნება-დემოკრატიული სქართველოს" გლდანის მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატი - კობა კობალაძე.

13:00 - "სახალხო პარტია". ირაკლი ტორონჯაძე - საბურთალოს რაიონის მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატი. გიორგი ლორთქიფანიძე - თემქის რაიონის მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატი.

13:30 - საარჩევნო სუბიექტი "დავით თარხან-მოურავი, ირმა ინაშვილი - საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი, გაერთიანებული ოპოზიცია". "პატრიოტთა ალიანსის" სამდივნოს წევრი - ვაჟა ოთარაშვილი.

14:00 - მაგული ლიპარტელიანიპარტია "ეროვნული ფორუმის" მაჟორიტარი კანდიდატი საბურთალოს #6 ოლქში.

5 ოქტომბრის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

12:00 - „ მემარცხენე ალიანსი“  "მემარცხენე ალიანსის" პოლიტიკური მდივნის, პაატა ჯიბლაძე. 

13:00 - ირაკლი პეტრიაშვილი - თბილისის ვაზის უბნის და მე-8 ლეგიონის საარჩევნო ოლქის დამოუკიდებელი მაჟორიტარი კანდიდატი. 

13:30 - მაგული ლიპარტელიანი. პარტია „ეროვნული ფორუმი“-ის მაჟორიტარი კანდიდატი საბურთალოს #6 ოლქში.

14:00 - მოქალაქეთა პოლიტიკური გაერთიანება-პარტია "საქართველო". გიორგი ლილუაშვილი - პარტიის თავმჯდომარე. მარნეულის მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატი  ომარ (ქრისტეფორე) წამალაიძე

მცხეთის მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატი დენიზა  სუმბაძე.

4 ოქტომბრის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

12:00 - საარჩევნო გაერთიანება „ზვიადის გზა - უფლის სახელით“. მიხეილ (გელა ) სალუაშვილიპარტიის თავმჯდომარე.

12:30 - თამაზ მეჭიაურის საგანგებო ბრიფინგი.

3 ოქტომბრის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

11:00 - საარჩევნო ბლოკი „ჩვენები-სახალხო პარტია“. ნანა ყეინიშვილი.

12:00 - „თამაზ მეჭიაური-ერთიანი საქართველოსთვის“; ჩუღურეთის მე –14 ოლქის მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატი - ბეჟან ხარებაშვილი.

12:30 - საარჩევნო გაერთიანება „ზვიადის გზა - უფლის სახელით“. ავთანდილ იოსელიანი მრჩეველთა საბჭოს თავმჯდომარე. მზია ნარიმანიძე - მეანაბრეთა ასოციაციის პრეზიდენტი. 

30 სექტემბრის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

12:00 - ბლოკი „ჩვენები-სახალხო პარტია“. ნანა ყეინიშვილი.

28 სექტემბრის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

13:00 - საარჩევნო სუბიექტი „დავით თარხან-მოურავი, ირმა ინაშვილი - საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი, გაერთიანებული ოპოზიცია“. „პატრიოტთა ალიანსის“ სამდივნოს წევრი - ვაჟა ოთარაშვილი.

13:30 - პარტია „მემარცხენე ალიანსი“. ელზა ჯმუხაძე - „მემარცხენე ალიანსის“ გლდანი-ავჭალის #20 საარევნო ოლქის მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატი.

14:00 - დავით ფერაძე. დიდუბის მაჟორიტარი დეპუტატობის დამოუკიდებელი კანდიდატი

27 სექტემბრის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

12:00 - ბლოკი „ჩვენები“ - „სახალხო პარტია“. ნანა ყეინიშვილი.

12:30 - „ზვიადის გზა უფლის სახელით“, ავთანდილ იოსელიანი - პარტიის „ზვიადის გზა უფლის სახელით“ - მრჩეველთა საბჭოს თავმჯდომარე. იზოლდა (იზო) გრიგოლია, ფოთის მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატი. ნატო ფავლენიშვილი - ნაძალადევის რაიონის მაჟორიტარობის კანდიდატი.

13:00 - „საქართველოს კომუნისტური პარტია - სტალინელები“. თეიმურაზ  ხაჩიშვილი. თემა - ტერიტორიული მთლიანობის აღდგენა დაიწყება და დამთავრდება ერთ წელიწადში, დევნილების ღირსეული დბრუნება.

13:30 - მანუჩარ მაჩაიძე. პარტია „თამაზ მეჭიაური-ერთიანი საქართველოსთვის“, თემქა-ნაძალადევის მაჟორიტარობის კანდიდატი.

26 სექტემბრის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

12:00 - საარჩევნო გაერთიანება „ზვიადის გზა - უფლის სახელით“. მიხეილ [გელა] სალუაშვილი - საარჩევნო გაერთიანების „ზვიადის გზა - უფლის სახელით“ თავმჯდომარე. 

13:30 - სამტრედიის რაიონის მოქალაქე - ელიზავეტა ბოჟაძე. თემა: მიმართვა  საქართველოს მოსახლეობას.

14:00 - პოლიტიკური გაერთიანება - პარტია „საქართველო“. გიორგი ლილუაშვილი -პარტიის თავმჯდომარე. 

23 სექტემბრის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

11:00 - ბლოკი "ჩვენები-სახალხო პარტია". ნანა ყეინიშვილი.

12:00 - პარტია "მემარცხენე ალიანსი". "მემარცხენე ალიანსის" კრწანისის №7 საარჩევნო ოლქის მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატი, -ნი ზურაბ გოხაძე.

12:30 - პარტია "საქართველოს" მთაწმინდის საარჩევნო ოლქის დეპუტატობის მაჟორიტარი კანდიდატი ვაჟა მთავრიშვილი.

13:00 - პარტია "ქართული ოცნების" გლდანის მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატი კობა კობალაძე.

13:30 - მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატი (სენაკი), გიორგი გახოკია.

14:00 - "საქართველოს ეროვნული ერთიანობის პარტია". დავით ზირაქიშვილი - "საქართველოს ეროვნული ერთიანობის პარტიის" იურისტი.

22 სექტემბრის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

12:00 - პარტია „მემარცხენე ალიანსი“. "მემარცხენე ალიანსის" მცხეთის მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატის, დავით კვასხვაძე.

12:30 - "თამაზ მეჭიაური- ერთიანი საქართველოსთვის". აპოლონ გადელია - 62 საარჩევნო ოლქის მარტვილი-აბაშის მაჟორიტარობის კანდიდატი.

21 სექტემბრის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

12:00 - პოლიტიკური პარტია საქართველო“. თემქის რაიონის დეპუტატობის კანდიდატი ვაკო ფაჟავა.

20 სექტემბრის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

12:00 - საარჩევნო გაერთიანების „ზვიადის გზა - უფლის სახელით“. მიხეილ (გელა) სალუაშვილი, საარჩევნო გაერთიანების „ზვიადის გზა - უფლის სახელით“ თავმჯდომარე.

13:30 - ცირა ბარამიძე, საქართველოს ი. ჯავახიშვილის უნივერსიტეტის რექტორობის კანდიდატი.

14:00 - საარჩევნო სუბიექტი „დავით თარხან-მოურავი, ირმა ინაშვილი - საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი, გაერთიანებული ოპოზიცია". ვაჟა ოთარაშვილი, „პატრიოტთა ალიანსის" სამდივნოს წევრი.

19 სექტემბრის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

12:00 - საარჩევნო გაერთიანება „ზვიადის გზა - უფლის სახელით“. ავთანდილ იოსელიანი - საარჩევნო გაერთიანების „ზვიადის გზა - უფლის სახელით“ მრჩეველთა საბჭოს თავმჯდომარე; რომულ ჯაფარიძე - გაერთიანებაში შემავალი „საქართველოს პროგრესულ-რეალისტური პარტიის“ თავმჯდომარე.

თემა: მიმდინარე პოლიტიკური პროცესების ანალიზი

13:00 - პარტია „მომავალი საქართველო“. გიორგი ლაღიძე - პარტია „მომავალი საქართველოს“ ლიდერი.

თემა: მიმდინარე პოლიტიკური და წინასაარჩევნო ვითარების შეფასება.

13:30 - პარტია „ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველო“. პარტია „ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველოს“ გლდანის მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატი - კობა კობალაძე.

16 სექტემბრის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

12:00 - ბლოკი "ჩვენები" - სახალხო პატიის წარმომადგენელი; ნანა ყეინიშვილი.

14 სექტემბრის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

12:00 - პარტია "მემარცხენე ალიანსი.“პარტია "მემარცხენე ალიანსის" იურიდიული დეპარტამენტის ხელმძღვანელი ავჭალის №20 მაჟორიტარული ოლქის დეპუტატობის კანდიდატი ელზა ჯმუხაძე.

14:00 - მოქალაქეთა პოლიტიკური გაერთიანება-პარტია"საქართველო".

გიორგი გეგეჩკორი-ჩუღურეთის რაიონის მაჟორიტარული ოლქის დეპუტატობის კანდიდატი.

მედეა მახარაშვილი-პოლიტსაბჭოს წევრი.

13 სექტემბრის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

12:00 - საარჩევნო გაერთიანების „ზვიადის გზა - უფლის სახელით". ავთანდილ იოსელიანი, მრჩეველთა საბჭოს თავმჯდომარე. როინ ლიპარტელიანი, ვაკის N3 საარჩევნო ოლქის მაჟორიტარობის კანდიდატი.
12:30 - საარჩევნო ბლოკი „ჩვენები-სახალხო პარტია“. ნანა ყეინიშვილი, პარტია „ჩვენების" წარმომადგენელი
14:00 - მოქალაქეთა პოლიტიკური გაერთიანება - პარტია „საქართველო".

12 სექტემბრის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

12:00 - საარჩევნო გაერთიანება „ზვიადის გზა - უფლის სახელით“. მიხეილ (გელა) სალუაშვილი საარჩევნო გაერთიანების ‘ზვიადის გზა - უფლის სახელით“ თავმჯდომარე. თემა - სამართლიანობის აღდგენა.
13:00 - პარტია „მემარცხენე ალიანსი“. დავით კვასხვაძე „მემარცხენე ალიანსის" მცხეთის მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატი.
თემა - მცხეთის შესახებ ორგანული კანონის მიღების აუცილებლობა; მცხეთის, როგორც თვითმმართველი ქალაქის ადმინისტრაციული საზღვრების გაზრდა.
14:00 - მოქალაქეთა პოლიტიკური გაერთიანება - პარტია „საქართველო". ვაჟა მთავრიშვილი, მთაწმინიდის მაჟორიტარობის კანდიდატი, ედუარდ ფეიქრიშვილი, პარტია „საქართველოს“ პოლიტიკური მდივანი.
თემა - ისტორიული სამართლიანობის აღდგენა.

9 სექტემბრის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

13:00 - პარტია-"მემარცხენე ალიანსი" . "მემარცხენე ალიანსის" იურიდიული დეპარტამენტის ხელმძღვანელის, ავჭალის №20 მაჟორიტარული ოლქის დეპუტატობის კანდიდატი ელზა ჯმუხაძე.

7 სექტემბრის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

12:00 - საარჩევნო გაერთიანების „ზვიადის გზა - უფლის სახელით“. მიხეილ [გელა] სალუაშვილი - საარჩევნო გაერთიანების ‘ზვიადის გზა - უფლის სახელით“ თავმჯდომარე.

14:00 - საარჩევნო სუბიექტი ,,დავით თარხან-მოურავი, ირმა ინაშვილი - საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი, გაერთიანებული ოპოზიცია’’. ვაჟა ოთარაშვილი-„პატრიოტთა ალიანსის „სამდივნოს წევრი.

6 სექტემბრის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

12:00 - „საქართველოს ეროვნული ერთიანობის პარტია“. სამეურნეო და საზოგადოებრივი მოღვაწე, ანზორ გოთუა. თემა - სოციალურ-პოლიტიკური საკითხები.
13:00 - „საქართველოს კომუნისტური პარტია-სტალინელები". თეიმურაზ ხაჩიშვილი. თემა - ტერიტორიული მთლიანობის აღდგენა დაიწყება და დამთავრდება ერთ წელიწადში დევნილების ღირსეული დაბრუნებით.
13:30 - პარტია „მომავალი საქართველო". გიორგი ლაღიძე, პარტია „მომავალი საქართველოს" ლიდერი. თემა - მიმდინარე პოლიტიკური ვითარება და საარჩევნო პროგრამის შეფასება
14:00 - პარტია „მემარცხენე ალიანსი“. ელზა ჯმუხაძე, პარტია "მემარცხენე ალიანსის" იურიდიული დეპარტამენტის ხელმძღვანელი მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატი, ავჭალის N მე-20 ოლქში. თემა - მოქალაქეების ინტერესების დასაცავად „მემარცხენე ალიანსის" ინიციატივები, რომელიც ან ღიად მიითვისა, ან არ განახორციელა ხელისუფლებამ.

5 სექტემბრის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

12:00 - საარჩევნო გაერთიანება „ზვიადის გზა - უფლის სახელით“. მიხეილ [გელა] სალუაშვილი - საარჩევნო გაერთიანების „ზვიადის გზა - უფლის სახელით“ თავმჯდომარე; ბრიფინგის თემა - 1991-1992 .. მოვლენების სამართლებრივი შეფასება.

14:00 - „საქართველოს ეროვნული ერთიანობის პარტია“. „საქართველოს ეროვნული ერთიანობის პარტიის“ წარმომადგენელი ეკონომიკურ მეცნიერებათა დოქტორი, პროფესორი ჟუჟუნა კახნიაშვილი.

2 სექტემბრის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

14:30 - საარჩევნო სუბიექტი "დავით თარხან-მოურავი, ირმა ინაშვილი - საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი - გაერთიანებული ოპოზიცია". "პატრიოტთა ალიანსის" სამდივნოს წევრი - ვაჟა ოთარაშვილი .

პირველი სექტემბრის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

12:00 - პარტია "მემარცხენე ალიანსი. "პარტია "მემარცხენე ალიანსის" თიანეთის მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატი, გიორგი არჩემაშვილი.

31 აგვისტოს დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

11:30 - საარჩევნო გაერთიანებისზვიადის გზა - უფლის სახელით“. მიხეილ [გელა] სალუაშვილი -საარჩევნო გაერთიანების ‘ზვიადის გზა - უფლის სახელით“ თავმჯდომარე.

14:00 - "საქართველოს ქრისტიან-კონსერვატიული პარტია“ შოთა მალაშხია, პარტიის თავმჯდომარე,პარლამენტის წევრი და პარტიის კომიტეტის წევრები: გიორგი გორაძე და ავთანდილ ბესელია.

30 აგვისტოს დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

14:00 - „საქართველოს ქალთა პარტია-სამართლიანობისა და თანასწორობისათვის". ხათუნა მაჭავარიანი, „საქართველოს ქალთა პარტია-სამართლიანობისა და თანასწორობისათვის" თავმჯდომარე. თემა - საარჩევნო რეჟიმზე გადასვლა; კონკრეტულ პოლიტიკურ ძალასთან თანამშრომლობის საკითხი

29 აგვისტოს დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

11:30 - საარჩევნო გაერთიანებაზვიადის გზა - უფლის სახელით“. მიხეილ (გელა) სალუაშვილი -საარჩევნო გაერთიანების "ზვიადის გზა - უფლის სახელით“ თავმჯდომარე; ავთანდილ იოსელიანი, მრჩეველთა საბჭოს თავმჯდომარე მიმიდინარე პოლიტიკური მოვლენების ანალიზი.

13:00 - საარჩევნო სუბიექტი ,,დავით თარხან-მოურავი, ირმა ინაშვილი - საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი - გაერთიანებული ოპოზიცია’’. პატრიოტთა ალიანსის მცხეთა-მთიანეთის მაჟორიტარობის კანდიდატი ირმა ცხორაგაული.

14:00 - საქართველოს ეროვნული ერთიანობის პარტია“. საქართველოს ეროვნული ერთიანობის პარტიის მაჟორიტარი კრწანისის #7საარჩევნო ოლქში დევნილთა სამოქალაქო მოძრაობის დამფუძნებელი ჩოფლიანი გულნარა. თემა: უსინათლოთა და სოციალურ დაუცველთა შესახებ.

26 აგვისტოს დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

13:00 - საარჩევნო სუბიექტი ,,დავით თარხან-მოურავი, ირმა ინაშვილი - საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი - გაერთიანებული ოპოზიცია’’. საარჩევნო სუბიექტი ,,დავით თარხან-მოურავი, ირმა ინაშვილი - საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი -მცხეთის მაჟორიტარობის კანდიდატი: კოკა მორგოშია.

13:30 - "საქართველოს კომუნისტური პარტია - სტალინელები". თეიმურაზ ხაჩიშვილი. თემა - წინასაარჩევნო პროგრამის პრეზენტაცია.

14:00 - ასოციაცია "სავანე", პრეზიდენტი ხაჩატურ ვართანიანცი. ბრიფინგი თემაზეხანდაზმულთა, უსინათლოების, ვეტერანების სოციალური პირობების.

25 აგვისტოს დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

11:30 - საარჩევნო გაერთიანება „ზვიადის გზა - უფლის სახელით“. მიხეილ (გელა) სალუაშვილი - საარჩევნო გაერთიანების „ზვიადის გზა - უფლის სახელით“ თავმჯდომარე; ავთანდილ იოსელიანი - მრჩეველთა საბჭოს თავმჯდომარე, თემა - მიმდინარე პოლიტიკური მოვლენების ანალიზი.

12:00 - „ახალი საქართველო“. „ახალი საქართველოს“ წარმომადგენელი ცენტრალურ საარჩევნო კომისიაში - ანა კობახიძე და „ახალი საქართველოს“ სათათბიროს წევრი - თამთა შამათავა. თემა - წინასაარჩევნო გარემო, პარტიების სარეკლამო დრო და მიმდინარე საკითხები.

12:30 - „საქართველოს ეროვნული ერთიანობის პარტია“. პროფესორი, ინფორმატიკის ინსტიტუტის დირექტორი - ჯემალ ანთიძე, წარმოდგენილი „საქართველოს ეროვნული ერთიანობის პარტიის“ მიერ ჩოხატაურ– ლანჩხუთის N60 საარჩევნო ოლქში. თემა: საქართველოს სახელმწიფოებრივი განვითარების პერსპექტივები.

13:00 - საარჩევნო სუბიექტი „დავით თარხან-მოურავი, ირმა ინაშვილი - საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი - გაერთიანებული ოპოზიცია’’. „პატრიოტთა ალიანსის“ სამდივნოს წევრი - ვაჟა ოთარაშვილი.

24 აგვისტოს დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

11:30 - პარტიამემარცხენე ალიანსი“. პარტიამემარცხენე ალიანსის“ პოლიტიკური მდივანი - პაატა ჯიბლაძ.

12:00 - „საქართველოს ეროვნული ერთიანობის პარტია“. ჯემალ ხარიტონაშვილი, თსუ პროფესორი, „საქართველოს ეროვნული ერთიანობის პარტიის“ მიერ წარდგენილი ვაკის N3 საარჩევნო ოლქში.

12:30 - „ახალი საქართველო”. სერგი ჩიხლაძე - „ახალი საქართველოს“ ერთ-ერთი დამფუძნებელი. თემა - პრობლემები ჯანდაცვის სფეროში და მათი მოგვარების გზები. სოციალურად დაუცველთა გაზრდილი რაოდენობა და მიზეზები.

13: 00 - საარჩევნო სუბიექტი „დავით თარხან-მოურავი, ირმა ინაშვილი - საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი - გაერთიანებული ოპოზიცია“. საარჩევნო სუბიექტ „დავით თარხან-მოურავი, ირმა ინაშვილი - საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი - გაერთიანებული ოპოზიციის“ მაჟორიტარობის კანდიდატი ამბროლაურის N 58 საარჩევნო ოლქში - ემზარ კვიციანი.

23 აგვისტოს დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

12:00 - „ახალი საქართველო“. გიორგი ხაბურზანია - „ახალი საქართველოს“ ერთ-ერთი დამფუძნებელი. თემა - სამსახურიდან პოლიტიკური ნიშნით განთავისუფლებულები და მიმდინარე გამოძიება.

13:00 - პარტია „მომავალი საქართველო“. გიორგი ლაღიძე - პარტიის „მომავალი საქართველო“ ლიდერი. თემა - მიმდინარე პოლიტიკური ვითარება და წინასაარჩევნო გარემოს შეფასება.

13:30 - საარჩევნო სუბიექტი „დავით თარხან-მოურავი, ირმა ინაშვილი - საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი - გაერთიანებული ოპოზიცია“. ირაკლი ლატარია - ისნის რაიონის მაჟორიტარობის კანდიდატი.

14:00 – „საქართველოს ეროვნული ერთიანობის პარტია“. გიორგი ნანუაშვილი - ეკონომიკურ მეცნიერებათა დოქტორი, პროფესორი. „საქართველოს ეროვნული ერთიანობის პარტიის“ მიერ წარდგენილი მაჟორიტარი, სამგორის N 12 საარჩევნო ოლქში. თემა - შრომის კანონმდებლობის შუქ-ჩრდილები.

22 აგვისტოს დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

11:30 - საარჩევნო გაერთიანების „ზვიადის გზა - უფლის სახელით“. მიხეილ (გელა) სალუაშვილი, საარჩევნო გაერთიანების „ზვიადის გზა - უფლის სახელით“ თავმჯდომარე. თემა - მიმიდინარე პოლიტიკური მოვლენების ანალიზი.

12:00 - „ახალი საქართველო”. თეონა ჭალიძე, „ახალი საქართველოს“ მაჟორიტარობის კანდიდატი ისნის რაიონში. თემა - სოციალური პრობლემები და მათი მოგვარების გზები; მოუწესრიგებელი ინფრასტრუქტურა; ისნის გამგეობაში შეტანილი წერილი.

14:00 - „საქართველოს ეროვნული ერთიანობის პარტია". ალექსი კობაიძე, იურისტი, ყოფილი პარლამენტის წევრი, „საქართველოს ეროვნული ერთიანობის პარტიის" მიერ წარდგენილი N25-ე სიღნაღი-დედოფლისწყაროს საარჩევნო ოლქში. თემა - ადამიანის უფლებები, თავისუფლებები საქართველოს კონსტიტუციით და ფაქტობრივად.

19 აგვისტოს დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

11:30 - საარჩევნო გაერთიანების „ზვიადის გზა - უფლის სახელით“. მიხეილ (გელა) სალუაშვილი, საარჩევნო გაერთიანების „ზვიადის გზა - უფლის სახელით“ თავმჯდომარე. ბრიფინგის თემა - საკანონდებლო სივრცეში ოჯახის ცნების დაფიქსირებისათვის გადასადგმელი სამართლებრივი ნაბიჯები.

12:00 - „ეროვნული ერთიანობის პარტია". გივი ჯავახიშვილი, წარდგენილი „ეროვნული ერთიანობის პარტიის“ მიერ თელავის N 27-ე საარჩევნო ოლქში. თემა - მართვის საკითხები.

13:00 - საარჩევნო სუბიექტი ,,დავით თარხან-მოურავი, ირმა ინაშვილი - საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი - გაერთიანებული ოპოზიცია’’. გოჩა ჯოჯუა, საარჩევნო სუბიექტი ,,დავით თარხან-მოურავი, ირმა ინაშვილი - საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი - გაერთიანებული ოპოზიციის’’ მაჟორიტარობის კანდიდატი ნაძალადევის N მე-18 საარჩევნო ოლქში. თემა - შიდა გზების და ინფრასტრუქტურის პრობლემატიკა ნაძალადევის რაიონში

18 აგვისტოს დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

11:30 - საარჩევნო გაერთიანებისზვიადის გზა - უფლის სახელით“. მიხეილ (გელა) სალუაშვილი -საარჩევნო გაერთიანების ‘ზვიადის გზა - უფლის სახელით“ თავმჯდომარე; ბრიფინგის თემა. არასაიმედო პოლიტიკური „პარტნიორის“ - ნინო ბურჯანაძის მხილება.

13:00 - საარჩევნო სუბიექტი ,,დავით თარხან-მოურავი, ირმა ინაშვილი - საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი - გაერთიანებული ოპოზიცია’’ ირმა ცხორაგაული. პატრიოტთა ალიანსის მცხეთა-მთიანეთის მაჟორიტარობის კანდიდატი .

17 აგვისტოს დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

11:30 - საარჩევნო გაერთიანებისზვიადის გზა - უფლის სახელით“. მიხეილ (გელა) სალუაშვილი -საარჩევნო გაერთიანების ‘ზვიადის გზა - უფლის სახელით“ თავმჯდომარე; ბრიფინგის თემა.საქართველოს გაბრწყინების ორი ეტაპის არსობრივი მხარის ასპექტები“

12:00 - საქართველოს ეროვნული ერთიანობის პარტია. გიორგი ჭინჭარაული - საქართველოს ეროვნული ერთიანობის პარტიის თავმჯდომარე

13:00 - პარტია "მომავალი საქართველო". გიორგი ლაღიძე -პარტია "მომავალი საქართველო"ს თავმჯდომარე. თემა. მიმდინარე პოლიტიკური ვითარება.

13:30 - საარჩევნო სუბიექტი ,,დავით თარხან-მოურავი, ირმა ინაშვილი - საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი - გაერთიანებული ოპოზიცია’’. პატრიოტთა ალიანსის სამდივნოს წევრი ვაჟა ოთარაშვილი.

29 ივლისის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

11:30 - პარტია „მემარცხენე ალიანსი“. სოსო შატბერაშვილი - პარტია "მემარცხენე ალიანსის" გენერალური მდივანი.

12:00 - „დევნილთა პარტია“. ლელა გულედანი - „დევნილთა პარტიის თავმჯდომარე“.

13:00 - პარტია „მომავალი საქართველო“. გიორგი ლაღიძე - პარტია“მომავალი საქართველოს“ ლიდერი. თემა - მიმდინარე პოლიტიკური ვითარება.

13:30 - „საქართველოს თავისუფალ-დემოკრატიული პარტია“. გიორგი გახოკია - პარტიის თავმჯდომარე. ბრიფინგის თემა - საშინაო და საგარეო პოლიტიკა.

14:00 - მოქალაქეთა პოლიტიკური გაერთიანება - პარტია „საქართველო“. ვარლამ ავალიშვილი - პარტია „საქართველოს" განათლებისა და მეცნიერების განყოფილების ხელმძღვანელი, საქართველოს ეროვნული აკადემიის საპატიო წევრი; ვაჟა მთავრიშვილი - პარტია „საქართველოს" მრჩეველთა საბჭოს წევრი, ეროვნული მოძრაობის ერთ-ერთი ლიდერი, საქართველოს მოქალაქეთა ლიგის დამფუძნებელი; ედუარდ ფეიქრიშვილი - პარტია „საქართველოს" პოლიტიკური, სოციალური და უსაფრთხოების კომიტეტის მდივანი; გია კაკურია - პარტია „საქართველოს" მთაწმინდის რაიონის მაჟორიტარი კანდიდატი.

14:30 - "საქართველოს ქრისტიან-კონსერვატიული პარტია“. შოთა მალაშხია - პარტიის თავმჯდომარე, პარლამენტის წევრი; ავთანდილ ბესელია - პარტიის კომიტეტის წევრი. ბრიფინგის თემა - "ვინ ვართ ქრისტიან-კონსერვატორები?"

15:00 - საარჩევნო სუბიექტი ,,დავით თარხან-მოურავი, ირმა ინაშვილი - საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი - გაერთიანებული ოპოზიცია’’. კონსტანტინე მორგოშია - მცხეთის მაჟორიტარი დეპუტატი.

28 ივლისის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

12:00 - "მერაბ კოსტავას საზოგადოება". ვაჟა ადამია, "მერაბ კოსტავას საზოგადოების" თავმჯდომარე. ბრიფინგის თემა - მერაბ კოსტავას სახელობის საადგილმამულო ფონდის საქმიანობა.

14:00 - საარჩევნო სუბიექტი "დავით თარხან-მოურავი, ირმა ინაშვილი - საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი - გაერთიანებული ოპოზიცია". გიორგი მაღლაკელიძე, "პატრიოტთა ალიანსის" სამდივნოს წევრი

27 ივლისის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

12:00 - პარტია „მემარცხენე ალიანსი“. პაატა ჯიბლაძე - პარტია „მემარცხენე ალიანსის“ პოლიტიკური მდივანი. ბრიფინგის თემა შეეხება პარტია მემარცხენე ალიანსის წინასაარჩევნო კამპანიას.

13:00 - „სრულიად საქართველოს წმინდა ილია მართლის საზოგადოება“. გია ჩხიკვაძე - პარტიის თავმჯდომარე; ოთარ კევლიშვილი - საზოგადოების გამგეობის წევრი.

14:00 - საარჩევნო სუბიექტი „დავით თარხან-მოურავი, ირმა ინაშვილი - საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი - გაერთიანებული ოპოზიცია“. ვაჟა ოთარაშვილი - „პატრიოტთა ალიანსის“ სამდივნოს წევრი.

26 ივლისის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

12 : 00 - „დავით თარხან-მოურავი, ირმა ინაშვილი - საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი - გაერთიანებული ოპოზიცია“. გოჩა ჯოჯუა - „ახალი ქრისტიან-დემოკრატების“ ლიდერი ; კახა კუკავა - „ თავისუფალი საქართველოს“ თავმჯდომარე.

22 ივლისის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

12 : 30 - პარტია „მემარცხენე ალიანსი“. სოფიკო კარტოზია - პარტია „მემარცხენე ალიანსის“ ახალგაზრდული ორგანიზაციის ხელმძღვანელი.

13 : 00 - პარტია მომავალი საქართველო . გიორგი ლაღიძე - პარტია „მომავალი საქართველოს“ ლიდერი.

14:00 - საარჩევნო სუბიექტი „დავით თარხან-მოურავი, ირმა ინაშვილი - საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი - გაერთიანებული ოპოზიცია“ . გოჩა თევდორაძე - „ პატრიოტთა ალიანსის“ სამდივნოს წევრი.

21 ივლისის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

12:00 - „დევნილთა პარტია“. ლელა გულედანი - „ დევნილთა პარტიის“ თავმჯდომარე.

13:00 - მოქალაქეთა პოლიტიკური გაერთიანება - პარტია საქართველო“. გიორგი გვიმრაძე - პარტია საქართველო ს“ ახალგაზრდული ორგანიზაციის თავმჯდომარე და კრწანისის მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატი . პარტიის ახალგაზრდული ორგანიზაციის წევრები - დავით ქუთათელაძე, თიკო ლობჟანიძე.

14:00 - საარჩევნო სუბიექტი „დავით თარხან-მოურავი, ირმა ინაშვილი - საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი - გაერთიანებული ოპოზიცია“. პატრიოტთა ალიანსის სამდივნოს წევრი - გოჩა თევდორაძე

14:30 - პარტია „ მემარცხენე ალიანსი“. თამაზ მახარეიშვილი - პარტია „მემარცხენე ალიანსის“ ქუთაისის ბიუროს კოორდინატორი.

20 ივლისის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

12:30 - სრულიად საქართველოს წმინდა ილია მართლის საზოგადოება . გია ჩხიკვაძე პარტიიის თავმჯდომარე. ოთარ კევლიშვილი.

13:30 - საქართველოს თავისუფალ-დემოკრატიული პარტია. გიორგი გახოკია - პარტიის თავმჯდომარე

14:00 - საარჩევნო სუბიექტი „დავით თარხან-მოურავი, ირმა ინაშვილი - საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი - გაერთიანებული ოპოზიცია“. ვაჟა ოთარაშვილი - სამდივნოს წევრი.

19 ივლისის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

14:00 - საარჩევნო სუბიექტი „დავით თარხან-მოურავი, ირმა ინაშვილი - საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი - გაერთიანებული ოპოზიცია“. ირმა ცხორაგაული - „პატრიოტთა ალიანსის“ მცხეთა-მთიანეთის მაჟორიტარობის კანდიდატი.

18 ივლისის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

14:00 - საარჩევნო სუბიექტი ,,დავით თარხან-მოურავი, ირმა ინაშვილი - საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი - გაერთიანებული ოპოზიცია. პატრიოტთა ალიანსის სამდივნოს წევრი - გიგი მაღლაკელიძე

15 ივლისის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

12 : 00 - პარტია „მემარცხენე ალიანსი“. სოსო შატბერაშვილი - პარტია „მემარცხენე ალიანსის“ გენერალური მდივანი.

13:00 - საარჩევნო სუბიექტი „დავით თარხან-მოურავი, ირმა ინაშვილი - საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი - გაერთიანებული ოპოზიცია“. კახა კუკავა - საარჩევნო სუბიექტ „დავით თარხან-მოურავი, ირმა ინაშვილი - საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი - გაერთიანებული ოპოზიციის“ წარმომადგენელი.

14 ივლისის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

12.:00 - დევნილთა პარტია “. ლელა გულედანი -„ დევნილთა პარტიის“ თავმჯდომარე.

13:00 - პარტია "მომავალი საქართველო". გიორგი ლაღიძე - პარტია მომავალი საქართველოს ლიდერი.

13:30 - საარჩევნო სუბიექტი ,,დავით თარხან-მოურავი, ირმა ინაშვილი - საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი - გაერთიანებული ოპოზიცია’’ პატრიოტთა ალიანსის მცხეთის მაჟორიტარობის კანდიდატი: კოკა მორგოშია .

13 ივლისის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

12:00 - წმინდა ილია მართლის საზოგადოება . გია ჩხიკვაძე - პარტიის თავმჯდომარე. ოთარ კევლიშვილი - პარტიის წევრი.

13:00 - საარჩევნო სუბიექტი ,,დავით თარხან-მოურავი, ირმა ინაშვილი - საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი - გაერთიანებული ოპოზიცია’’ პარტიის წევრი: ემზარ კვიციანი პარტიის რუსთავის ორგანიზააცის ხელმძღვანელი დავით კაპანაძე.

12 ივლისის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

12 : 00 - პარტია „მემარცხენე ალიანსი“. კახა ძაგანია - პარტია „მემარცხენე ალიანსის“ თავმჯდომარე.

13:00 - საარჩევნო სუბიექტი „დავით თარხან-მოურავი, ირმა ინაშვილი - საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი - გაერთიანებული ოპოზიცია“. ვაჟა ოთარაშვილი - პოლიტსაბჭოს წევრი.

14:00 - მოქალაქეთა პოლიტიკური გაერთიანება - პარტია „საქართველო“. გიორგი ლილუაშვილი.

11 ივლისის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

13 : 00 - საარჩევნო სუბიექტი „დავით თარხან-მოურავი, ირმა ინაშვილი - საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი - გაერთიანებული ოპოზიცია“. გიორგი მაღლაკელიძე , ბეჟან გუნავა.

13:30 - „ საქართველოს თავისუფალ-დემოკრატიული პარტია“ . იორგი გახოკია - პარტიის თავმჯდომარე.

8 ივლისის დღის წესრიგ - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

12 : 00 - პარტია „მემარცხენე ალიანსი“. გიორგი დავითაძე , პარტია „მემარცხენე ალიანსის“ გორის პარტიული ორგანიზაციის ხელმძღვანელი.

13:30 - ფიზიკური პირები. ნატო ქარჩაიძე. მედეა ბოჭორიშვილი.

7 ივლისის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

13:00 - პარტია "მომავალია საქართველო". გიორგი ლაღიძე , პარტია „მომავალი საქრთველოს“ ლიდერი

13:30 - "დევნილთა პარტია". ლელა გულედანი , „დევნილთა პარტიის თავმჯდომარე“

6 ივლისის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი


12:00 - პარტია „მემარცხენე ალიანსი“. პაატა ჯიბლაძე , პარტია „მემარცხენე ალიანსის" პოლიტიკური მდივანი

პირველი ივლისის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

14:00 - პარტია „მემარცხენე ალიანსი". გიორგი არჩემაშვილი , თიანეთის ორგანიზაციის ხელმძღვანელი

30 ივნისის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

12:00 - „დევნილთა პარტია“. ლელა გულედანი , „დევნილთა პარტიის" თავმჯდომარე

14:30 - „მერაბ კოსტავას საზოგადოება“. როინ დიასამიძე , „მერაბ კოსტავას საზოგადოების“ აჭარის რაიონთაშორისი კომიტეტის თავმჯდომარე, გამგეობის წევრი

29 ივნისის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

12:00 - პარტია „მემარცხენე ალიანსი“. სოსო შატბერაშვილი, პარტიის გენერალური მდივანი

13:00 - პარტია „მომოვალი საქართველო“. გიორგი ლაღიძე, პარტიის ლიდერი

27 ივნისი დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

12:00 - „ცენტრ პოინტით" დაზარალებულები. ბესიკ ბერიძე, ნარგული ქემოკლიძე, იათამზე ღონღაძე

24 ივნისის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

12:00 - „მემარცხენე ალიანსი". არჩილ ბენიძე , „მემარცხენე ალიანსის" თბილისის ორგანიზაციის ხელმძღვანელი

23 ივნისის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

12:00 - „დევნილთა პარტია“. ლელა გულედანი, პარტიის თავმჯდომარე

13:00 - საარჩევნო გაერთიანება „ზვიადის გზა-უფლის სახელით". მიხეილ (გელა) სალუაშვილი, საარჩევნო გაერთიანება „ზვიადის გზა-უფლის სახელით" თავმჯდომარე; ავთანდილ იოსელიანი, საარჩევნო გაერთიანება „ზვიადის გზა-უფლის სახელით" მრჩეველთან საბჭოს თავმჯდომარე

14:30 - „მშრომელთა სოციალისტური პარტია“. თამაზ ჯაფოშვილი, „მშრომელთა სოციალისტური პარტიის” თავმჯდომარე; ირინა რუხაძე, „მშრომელთა სოციალისტური პარტიის” თავმჯდომარის მოადგილე; ვაჟა ბურდული, „მშრომელთა სოციალისტური პარტიის” წარმომადგენელი ცესკო-ში; მირიან მიქაბერიძე, „მშრომელთა სოციალისტური პარტიის” წევრი

22 ივნისის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

11:30 - „ქალთა პარტია სამართლიანობის და თანასწორობისათვის“. ხათუნა მაჭავარიანი, პარტიის თავმჯდომარე

12:30 - პარტია „მომავალი საქართველო“. გიორგი ლაღიძე, პარტიის ლიდერი

20 ივნისის დღის წესრიგი - საზოგადოებრივი მაუწყებლის პრესცენტრი

11:00 - „მერაბ კოსტავას საზოგადოება“. ვაჟა ადამია, საზოგადოების თავმჯდომარე

12:00 - საარჩევნო გაერთიანება „ზვიადის გზა-უფლის სახელით“. მიხეილ (გელა) სალუაშვილი.                                                                                                                                                                                                                 















































უახლესი